lg500


Zagęszczarka rewersyjne DYNAPAC LG 500

LG 500 jest wytrzymałą, rewersyjne zagęszczarka z doskonałym efektem zagęszczającym. Dużej mocy silnik napędowy sprawia, że zagęszczarka LG 500 jest ekonomiczną i atrakcyjną alternatywą dla ciężkich walców wibracyjnych. Podstawowa szerokość płyty dennej (550 mm lub 750 mm) przeznaczona jest do szybkiego zagęszczania gruntu i kamieni na dużych powierzchniach, jak również przy pracach fundamentowych oraz podczas zagęszczania gruntu pomiędzy ścianami wzmacniającymi. Wspólna ekonomiczna konstrukcja tej serii zagęszczarek, jak również konstrukcja wibratora, zapewniają doskonalą manewrowość urządzeń oraz bezpieczeństwo i łatwe przechowywanie.

WŁAŚCIWOŚCI I CECHY CHARAKTERYSTYCZNE

  • Opływowa rękojeść uchwytu sterowniczego ułatwia obrót zagęszczarki, dostęp do dźwigni regulacji prędkości obrotowej silnika oraz dźwigni regulacji kierunku ruchu maszyny.
  • Standardowy ruchomy uchwyt sterowniczy sprawia, że zagęszczarka zajmuje mniej miejsca podczas magazynowania i transportu.
  • Doskonale odwibrowany uchwyt sterowniczy redukuje poziom drgań przypadających na ręce operatora.
  • Mocna rama ochronna z uchwytem dźwigowym osłania i zabezpiecza wszystkie elementy zagęszczarki oraz ułatwia transport maszyny na miejsce pracy nawet w najtrudniejszych warunkach.

Mocna, twarda płyta denna wykonana ze stali HARDOX 400 użyta została w celu przedłużenia żywotności maszyny nawet wówczas, gdy jest ona używana do zagęszczania najtwardszego kruszywa skalnego. Doskonała kombinacja częstotliwości (60 Hz), amplitudy i dużej siły wymuszającej (60 kN) pozwala zagęszczarce LG 500 uzyskać najlepszy efekt zagęszczenia, wydajności oraz manewrowości na wszystkich rodzajach zagęszczanego gruntu.

Elastyczność i wszechstronność to słowa, które w najlepszy sposób opisują zagęszczarkę LG 500. LG 500 napędzana jest silnikiem wysokoprężnym Hatz Supra 1D81Z z rozruchem ręcznym w wersji standardowej lub elektrycznym w wyposażeniu dodatkowym.

Wszechstronność zagęszczarki LG 500 związana jest z wielkością płyty dennej, która może być rozszerzona po dokręceniu płyt poszerzających. Standardowa szerokość płyty dennej 550 mm może być powiększona do wielkości 850 mm przy użyciu zestawu płyt poszerzających z wyposażenia dodatkowego. LG 500 może mieć stałą szerokość płyty dennej wynoszącą 750 mm. przeznaczoną dla wykonawców zagęszczających głównie szerokie powierzchnie.

Zagęszczarka jest wyposażona w odporne osłony umieszczone pomiędzy płytą silnikową i denną w celu uniemożliwienia przedostawania się drobnego materiału do jej wnętrza. Zapobiega to awariom maszyny i wydłuża jej żywotność. Bezpieczna korba rozruchowa jest wyposażeniem standardowym w zagęszczarkach z rozruchem ręcznym. Płyta do brukowania dostępna jest w wyposażeniu dodatkowym.

Model LG 500
Masa netto 478 kg
503 kg
Masa operacyjna 481 kg
506 kg
Częstotliwość 60 Hz
Amplituda 2.1 mm
Siła odśrodkowa 60 kN
Prędkość robocza 24 m/min
Szerokość płyty dennej 550x850 lub 750 mm
Długość płyty dennej 900 mm
Długość x Szerokość x Wysokość 1660x550x1210 mm
Silnik Hatz Supra 1D817
Moc wyjściowa 8.2/2270 kW/obr

OPCJONALNE WYPOSAŻENIE

  • Płyta poszerzająca (150 mm każda - Tylko do zagęszczarek o szerokości płyty dennej 550)
  • Płyta do brukowania do zagęszczarek o szerokości 750/800 mm
  • Uchwyt bezpieczeństwa
  • Korba rozruchowa
  • Olej biodegradalny
  • Uchwyt holowniczy